Hispaania avokaadod ja suhkruõunad 2020: olla või mitte olla?

1344
Hispaania avokaadod ja suhkruõunad 2020: olla või mitte olla?

Nädalavahetusel Hispaanias Granada maakonnas Costa Tropicali tabanud torm koos tuulega kuni 80 kilomeetrit tunnis mõjutas oluliselt piirkonna avokaado tootmist.Põllumajandusorganisatsiooni COAG hinnangul võib halb ilm kahjustada umbes pool Hassi avokaado saagist. 

„Tuul mõjutas kogunemist, mis oli sel aastal juba eeldatavasti väike,“ ütles Tropicales de COAGI liige Juan Camacho. „Kahju pole veel hinnatud, kuid meie hinnangul võib kahjustada kuni 50% lähistroopilist taimekasvatust“. Ekspertide hinnangul toodab Malaga ja Granada rannik sellel 25 000 tonni avokaadosid, mis on oluliselt vähem kui eelmisel aastal toodetud 60 000 tonni.

Camacho ütles, et kuigi avokaadode hinnad on stabiilsed ja puuvilju müüakse hinnaga 2,40 eurot kilogrammi kohta. „Toode, mida me tormituule tõttu koguda ei suutnud, kasutatakse guacamole valmistamiseks ja see maksab palju vähem“, lisas ta. 

Granadal on umbes 7000 hektarit lähistroopilist maad, millest 4500 hektarit asub Almunecaris. Eelmisel aastal kaotas piirkond ilmastikutingimuste tõttu 15% suhkruõunayoodangust ning 2018. aastal viisid tormid kuni 1,2 miljoni euroni.

Eelõhtul tõl tuul välja osa Rio Verde oru suhkruõunapuid, kuid maapinnale langenud viljapuud ei kujuta tootjatele suurt kaotust. „Praegu koristatavad suhkruõnad on väga väikesede. Need ei ole tänavu küpsenud ootuspäraselt, kuid müük on endiselt suur. Kuna see partii on väiksem, on keskmine hind muutunud 1,20 eurolt 60 sendile, mis on tõesti märgatav põllumeeste jaoks“, ütles produtsent Antonio Aragon. Subtroopiliste puuviljade turundusspetsialisti Frutas Los Cursose juht Antonio Rodriguez kinnita, et suhkruõunu see ei mõjutanud ja et sel aastal on tootmist vähe.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)